Anasayfaya Dön

En

Ku

Hızlı Erişim
Web Mail
Kütüphane
Bilgi Edinme
İletişim Bilgileri
Telefon Rehberi

Genel Bilgiler

Grafik;

iletimi istenen bir mesajın mevcut objelerin bir düzen içerisinde kullanılmasıyla birleştirilip iletilmek istenen kişiye ulaştırmaya hazır hale getirilmesini kapsayan görsel bir iletim sanatıdır.

Grafik tasarımında görsel unsurlar ile kullanılan çizgiler  paralel olarak yerleştirildiklerinde; düzenli ve durağan, zıt veya dik yönde yerleştirildiklerinde ise aktif ve enerjik bir yapı oluştururlar. Grafik tasarımın asıl amacı iletişim ve estetik kaliteyi bir arada kompozitleyerek bu yeni oluşumu en üst düzeye çıkarmaktır.

Yaratıcılık, hayal gücü ve teknoloji üçlüsünün kesiştiği noktada ortaya çıkan tüm görsellerin içerisinde grafik ( tasarımı ) bulunur.

Grafik Bölümü, soyut oluşumları somut hale dönüştürebilen yaratıcı, çağdaş, kendini yenileyebilen, kültürel ve bilimsel olarak güçlü tasarımcılar yetiştirmeyi hedefler.

Hızla değişen ve gelişen dünyamızda basın ve yayın alanlarındaki gelişmeler ve buna bağlı olarak çeşitlilik gösteren iletişim ağlarına da bağlı olarak grafik tasarımının da önemi artmıştır. Bu gelişmeler ve değişimlerden doğan ihtiyaçlara paralel olarak eğitim veren ‘Grafik' bölümü; özellikle sinema, televizyon sektörü, web tasarımları gibi çok geniş yelpazeye sahip kulvarlarda eğitimini sürdürmeyi amaçlamaktadır.