Anasayfaya Dön

En

Ku

Hızlı Erişim
Web Mail
Kütüphane
Bilgi Edinme
İletişim Bilgileri
Telefon Rehberi

Genel Bilgiler

Müzik Bölümü; temel olarak, çağdaş sanat akımlarına paralel bir eğitim-öğretimi benimser ve buradan yola çıkarak, tüm müzik türlerini hem modern hem de geleneksel olarak, gerek bireysel gerekse hepsini bir araya getirebilen yenilikçi, gelişmelere uyum sağlayabilecek öğrenciler yetiştirmeyi hedefleyen bir misyona sahiptir.

Müzik Bölümü'nde eğitim alan öğrenciler edindikleri bilgi ve becerilerini  kullanarak yaratıcı,yenilikçi sanatçılar olma yolunda önemli bir adım atmış olurlar. Bu şekilde eğitim alan öğrenciler birer müzisyen, solist veya eğitmen olabilmelerinin yanında müzik teknolojilerini  kullanabilen, alanı ile ilgili literatür ve donanıma sahip bireyler haline gelirler.

Üniversitemizin Güzel Sanatlar Fakültesi bünyesi altında yer alan Müzik Bölümü, önümüzdeki yıllarda öğrenci almaya başlayacaktır. Bununla birlikte fakülte dekanımız Prof.Dr.Sedat CERECİ; öğrenci ve akademisyenlerden oluşan bir koro kurmuş ve konserlerine başlamıştır.

Güzel Sanatlar Fakültesi, Çok Dilli Müzik Topluluğu, 2011 Yılının İlk Konseri

Geçtiğimiz hafta, 5 Ocak 2011 tarihinde, üniversitemiz konferans salonunda yeni yılın ilk konseri gerçekleştirildi.

Topluluğun kurucusu olan Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Sedat CERECİ tarafından yönetilen konserde birçok dilde eser sunuldu.

Katılımın ve ilginin yüksek olduğu organizasyonda, Rektörümüz Prof.Dr.Abdüsselam ULUÇAM başta olmak üzere üniversitemiz öğretim üyeleri, öğretim elemanları, personel ve öğrencilerimiz konseri beğeniyle takip ederek, bu konserlerin devamı için de dileklerde bulundular.

Güzel Sanatlar Fakültesi olarak; tüm katılımcılara ve emek sahiplerine sonsuz teşekkür eder, bir sonraki etkinliklerimizde yine birlikte olabilmeyi dileriz.